Cestovní pojištění

SMS půjčka bez potvrzení příjmu

22.2.2019

Chystáte se na cesty? Ať už na dovolenou nebo navštívit přátele či příbuzné do zahraničí? Při plánování takovýchto „projektů“ nezapomeňte na cestovní pojištění. Nevíte, k čemu slouží, které pojistné události pokrývá, atd.? Čtěte dále!

Co je cestovní pojištění a k čemu slouží?

Cestovní pojištění je produkt pojišťoven, který slouží k finančnímu pokrytí potenciálních nepříjemností na dovolené klienta nebo na jiných jeho zahraničních cestách.

Nespornou výhodou oproti komplexnějším a dlouhodobějším pojištěním je fakt, že cestovní pojištění můžete sjednat jednoduše online. Žádosti jsou pak schvalovány rychle a pojištěni tak můžete být do několika hodin.

Jaké pojistné události pokrývá?

Základ cestovního pojištění tvoří pokrytí léčebných výdaje, tj. případy, kdy klient v zahraničí onemocní nebo se mu stane úraz. Pojišťuje tedy především zahraniční lékařské zákroky nebo hospitalizaci.

Pozor! Náklady, které přesáhnou výši pojistného si musí klient doplatit sám! Zvažte pravděpodobnost možných rizik na Vaší cestě a nebojte si připlatit.

Dodatečný obsah cestovních pojištění se liší od pojišťovny k pojišťovně. Můžete se setkat např. s pojištěním:

  • Sportovních aktivit.
  • Odpovědnosti za škodu.
  • Zpoždění či zrušení letu.
  • Zavazadla.
  • Asistenčních služeb. Nevíte, co si představit pod pojmem „asistenční služby“? Jedná se o službu pojišťovny, v rámci které dostanete kontakt na Vašeho asistenta, na kterého se můžete telefonicky obrátit kdykoli, kdy se v zahraničí dostanete do potíží, například jestliže si nejste jisti, na které zdravotnické středisko se při úrazu či onemocnění obrátit.

Běžně se nachází v nabídce k cestovnímu pojištění také připojištění, pokrývající specifické oblasti pojištění při cestování (např. pojištění rizikových sportů nebo Vašeho domu v době Vaší nepřítomnosti).

Jaká je cena pojištění a od čeho se odvíjí?

Pojištění nebývá nákladné, pohybuje se v řádech desetikorun na den, přičemž je schopno pokrýt i velmi nákladné úkony (např. cestovní pojištění ČSOB Pojišťovny nabízí při pojištění 33,- Kč pokrytí léčebných výloh až do výše 7 mil. Kč).

Cena se běžně odvíjí jak od destinace a délky pobytu, tak i od výše pojistného plnění a případného připojištění.Kde si mohu cestovní pojištění sjednat?

...a vyberte si právě takové pojištění, které Vám bude nejvíce vyhovovat!

Šťastnou cestu!© 2013 Rychlá-půjčka-bez-potvrzení-příjmu.cz, všechna práva vyhrazena.

Webové stránky jsou pouze informativního charakteru.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.