Důležité: Informace na této webové stránce nemusí být aktuální a nemusí proto být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Nejčastější mýty o půjčkách

SMS půjčka bez potvrzení příjmu

2-11-2013

Vzít si půjčku nikdy nebylo snazší. Mnoho lidí podlehne a půjčuje si poměrně nesmyslně, na druhé straně hodně lidí se půjček bojí „jako čert kříže“. Jaké nepravdy a zkreslené informace nejčastěji o půjčkách kolují?

Byla mi schválena půjčka, tak proč si ji nevzít

Zadlužit se je snadné, splatit dluhy už těžší. Banky žadatele důkladněji prověřují, nebankovní společnosti mnohdy půjčí každému. Je pak už jen na vás, jak se ke splácení postavíte a nakolik dobře odhadnete své finanční možnosti. Schválená žádost zkrátka není důvodem půjčku vzít.Pojištění půjčky jsou vyhozené peníze

Pojistit si schopnost splácet půjčku je chytrý krok, nikdy totiž nevíte, jakým směrem se váš život ubere a v jaké budete finanční situaci za určitý čas. I když nyní máte na splátky každý měsíc peníze, nemusí tomu tak být pořád, třeba v případě dlouhodobé nemoci nebo ztráty zaměstnání.

Při půjčce od rodiny není potřeba smlouva

Smlouvu o půjčce sepište vždy, i když si půjčujete od známých nebo příbuzných. Snadno vznikají rozpory a nejasnosti. Stačí úplně jednoduchá smlouva, ale trvejte na ní. Vždyť pořádek dělá přátele.

Nízké měsíční splátky znamenají, že je půjčka levná

Ano, půjčka vás může měsíčně vyjít pouze na několik set korun, což většinou rodinný rozpočet nijak nezatíží. Když si ale spočítáte, o kolik ji přeplatíte, možná se vám “protočí panenky“.

Nejdůležitějším parametrem je úrok

Na nízký úrok se nechá zlákat hodně lidí. Znáte ale celkovou cenu za vaši půjčku? Sledovat byste měli RPSN, tedy roční procentuální sazbu nákladů, která je mnohem směrodatnější, zahrnuje totiž všechny výdaje spojené s půjčkou.

Žádnou půjčku, kontokorent ani kreditní kartu nepotřebuju

Zásadně negativní postoj k půjčkám je určitým extrémem, mnohdy pramenícím z přehnaného strachu a mylných informací. Mít k dispozici finanční rezervu v určité podobě se může hodit každému, nikdy nevíme, v jaké situaci se octneme. Proto půjčky úplně nezatracujme, spíše se snažme chovat zodpovědně.© 2013 Rychlá-půjčka-bez-potvrzení-příjmu.cz, všechna práva vyhrazena.

Webové stránky jsou pouze informativního charakteru.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.