Důležité: Informace na této webové stránce nemusí být aktuální a nemusí proto být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Co je to exekuce

SMS půjčka bez potvrzení příjmu

15-5-2015

Slovíčko exekuce je noční můrou každého, kdo má nějaký finanční závazek a není schopen jej řádně splácet.

Mnoho lidí ale neví, co si pod exekucí vlastně představit či jak se do této situace mohou dostat – samozřejmě jen do chvíle, než se v podobné situaci ocitnou na vlastní kůži. Zde se hodí zmínit známý výrok: kdo nezažil, nepochopí!

Co je to exekuce?

Exekuce je způsob, jak po dlužníkovi vymáhat nesplacenou pohledávku. Jinak také přímý vykonavatelný nástroj, kterým může věřitel donutit dlužníka plnit jeho závazky nebo od něho získat peněžitou částku.Exekuce se provádí několika způsoby:

  • Exekuce na plat a jiné příjmy – zpravidla je z účtu automaticky strhávána částka a dlužníkovi zůstane jen životní minimum. Týká se platu, důchodu či podpory v nezaměstnanosti.
  • Zřízením exekutorského zástavního práva
  • Rozdělením společné věci
  • Odebráním věcí – u dveří zazvoní exekutor v doprovodu policie a nechvalně známými žlutými papírky vám oblepí vše cenné i méněcenné v domácnosti. Od elektroniky, přes mobilní telefon až po nábytek.
  • Postižením cenných papírů, akcií, podílových listů
  • Přikázáním pohledávky z účtu
  • Prodejem movitých věcí a nemovitosti – zabaví vám dům, ten se vydraží v aukci a získané peníze získá věřitel.

Dostat se do exekuce je mnohdy velice snadné

Dostat se do dluhové pasti je rychlejší, než si mnozí z vás myslí. V dnešní době je velice jednoduché získat hypotéku na stavbu domu, leasing na pořízení auta, půjčku na dovolenou – ovšem často se dluhy natolik navýší, že člověk najednou není schopen všem svým závazkům dostát – natož má-li jich vícero najednou – a problém je na světě. Do exekuce je možné dostat se i ručením pro někoho jiného, protože jakožto ručitel na sebe přebíráte veškerou odpovědnost za splácení půjčky.

Doporučujeme

Bojíte se, že byste se někdy mohli dostat do exekuce? Přečtěte si článek Jak se vyhnout exekuci na stránkách Maxi-Půjčky.cz

© 2013 Rychlá-půjčka-bez-potvrzení-příjmu.cz, všechna práva vyhrazena.

Webové stránky jsou pouze informativního charakteru.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.