Důležité: Informace na této webové stránce nemusí být aktuální a nemusí proto být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Rychlé půjčky od soukromých osob

Rychlé půjčky od soukromých osob

2-9-2013

Pokud s žádostí o půjčku neuspějeme v bance, nezbude nám, než vyrazit do nebankovní části finančního trhu, a to buďto k některé z nebankovních společností, nebo přímo k soukromým osobám neboli soukromým investorům.

Kdo jsou soukromí investoři

Jedná se o soukromé osoby, které mají volné finanční prostředky, které mohou za úplatu půjčovat. Na tom není nic špatného - pokud tito soukromníci podnikají legálně a nepůjčují za přemrštěné úroky. Bohužel je v této části bankovního trhu také mnoho nepoctivých jedinců a podvodníků, ktěří se snaží obohatit na úkor těch, kteří jsou v nouzi a potřebují si půjčit peníze.Soukromí investoři - nabídka

Nabídka půjček od soukromých osob je opravdu nepřeberná. S inzeráty na tento druh půjček se setkáváme na autobusových zastávkách, v tištěné inzerci a samozřejmě na internetu. Jak poznat, kdo je poctivý a solidní a kdo se snaží jen z lidí vymámit peníze?

U známých a velkých společností se to dá určit poměrně snadno, u soukromníků je to často problém. Pokud Vás zaujal nějaký konkrétní inzerát a chcete jeho nabízky využít, zkuste se zeptat svých známých, zda o tomto poskytovateli "něco neslyšeli". Pokud je v inzerátu uvedeno IČO, stojí za to podívat se i do obchodního rejstříku.


Pozor na volání na 0900

Rozhodně se ale vyhněte volání na linky 0900 - mnohé inzeráty k tomu vybízejí, uvádějí, že pro získání dalších informací o půjčce je potřeba volat 0900 XY. Pokud tak učiníte, nakonec většinou zjistíte, že Vás pár minut hovoru, kde jste se nic moc nedozvědeli, přišlo na několik set korun.

Půjčky od soukromých osob přes Finx.cz

Na nebankovním finančním trhu existuje systém Finx.cz, který je přímo určen k půjčkám mezi soukromými osobami. Mezi jinými je výhodou tohoto systému to, že si nepůjčujeme přes náhodný inzerát z tramvajové zastávky, ale můžeme si v klidu projít nabídku soukromých investorů, kteří se zaregistrovali do systému a jsou připraveni půčit své peníze.

Zaregistrovat se do systému a vybírat si z nabídky půjček od soukromých osob můžete v systému Finx.cz Sami si můžete vybrat kolik a od koho si půjčíte, a půjčit si můžete i na konsolidaci-sloučení půjček, které v současnosti splácíte.


Než si půjčíme:
Říká se důvěřuj, ale prověřuj. A u půjček to platí dvakrát. Než si vezmeme půjčku, zamysleme se, stojí-li nám případné problémy za to. Důkladně si prověřme společnost či jednotlivce, od nějž si půjčujeme. Je-li nám cokoli podezřelé, dejme od toho raději ruce pryč. Je dobré si také důkladně přečíst smlouvu, v případě potřeby ji dát k nahlédnutí i další osobě. Pokud jsme se již napálili a poskytovatel se projevil spíše jako lichvář, nebo máme-li problémy se splátkami, existují bezplatné finanční poradny, kde nám pomůžou.
© 2013 Rychlá-půjčka-bez-potvrzení-příjmu.cz, všechna práva vyhrazena.

Webové stránky jsou pouze informativního charakteru.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.