Co dělat, když nemůžu splácet půjčku?

17.11.2023

Někdy se dostanete do situace, kdy nemůžete splácet svou půjčku. To je stresující, ale existují způsoby, jak se s touto situací vypořádat. Zde je několik možností, jak tuto situaci řešit:

1. Snížení splátky může být zdarma

Mnoho poskytovatelů půjček vám umožní snížit výši měsíční splátky, pokud se ocitnete v dočasných finančních obtížích.

2. Odklad splátek

Někteří poskytovatelé půjček nabízejí možnost odkladu splátek, což vám umožní přeskočit několik měsíců splácení. Později budete muset tyto splátky dohnat, takže to není trvalé řešení, ale může vám poskytnout čas na získání finanční stability.

3. Konsolidace půjček

Můžete zvážit konsolidaci více půjček do jedné s nižším úrokem, což může snížit vaše měsíční platby.

4. Pojištění schopnosti splácet

Pokud máte pojištění schopnosti splácet (tzv. pojištění pro případ ztráty zaměstnání nebo nemoci), může vás to ochránit v případě neočekávaných událostí.

5. Úprava rozpočtu

Zrevidujte svůj rozpočet a najděte způsoby, jak snížit výdaje a zvýšit příjmy.

6. Nevytloukejte půjčku půjčkou

Pokud se dostanete do dluhové spirály, kde si půjčujete, abyste splatili jiné půjčky, může to situaci jen zhoršit. Snažte se vyhnout dalším půjčkám.

7. Osobní bankrot

V extrémních případech můžete zvážit osobní bankrot. Toto je závažný krok s dlouhodobými důsledky pro vaší kreditní historii, a měli byste se poradit s právním odborníkem, než se na něj rozhodnete.

8. Exekuce

Pokud nedokážete dluh řešit a neplníte dohodnuté dohody, může dojít k exekuci majetku, což je závažný krok na straně věřitele.

Důležité je jednat rychle a komunikovat se svými věřiteli, když se dostanete do potíží. Většina z nich je ochotna najít řešení, které vám umožní postupně splácet dluh a vyhnout se vážným důsledkům, jako jsou exekuce či osobní bankrot.© 2013 Rychlá-půjčka-bez-potvrzení-příjmu.cz, všechna práva vyhrazena.

Webové stránky jsou pouze informativního charakteru.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.