Jak získat úvěr ze stavebního spoření

SMS půjčka bez potvrzení příjmu

11.11.2019

Úvěr ze stavebního spoření má lákavý úrok a možnost půjčit si poměrně vysoké částky. Sjednává se hlavně u stavebních spořitelen. Je účelový a využívá se většinou k zařízení nebo modernizaci bydlení. Spořitelny si zjišťují bonitu klientů a také za některých okolností chtějí nějaké zajištění úvěru. Tímto zajištěním může být zástava nemovitého majetku nebo ručitel. Mnohdy ale zajištění není potřeba. Vše záleží na tom, jak jste bonitní, jak dlouho už spoříte a také o jakou částku žádáte. Úvěr je vyřízen bezplatně a má nízké úroky.

Kdy lze o úvěr zažádat?

Podmínky jsou u většiny spořitelen stejné. Musíte si spořit v rámci stavebního spoření už nejméně dva roky a mít naspořeno 35 až 40 procent cílové sumy. Každá spořitelna si pak stanoví vlastní parametry hodnocení, kterých musíte dosáhnout.

Splátky a úroky

Je stanovena fixní úroková sazba, která je pak po celou dobu splácení neměnná. Výše je určena už tehdy, když uzavíráte stavební spoření. Splátky se platí měsíčně, zahrnují splátku i úroky. Tento úvěr je poměrně výhodný možností nastavit si nízké splátky. Navíc se zaplacené úroky dají odečíst od daňového základu. Někdy je možnost zaplatit mimořádné splátky, některé společnosti to ale neumožňují.

Překlenovací úvěr

Pokud potřebujete peníze ihned, můžete získat překlenovací úvěr ještě předtím, než vám bude úvěr ze stavebního spoření schválen. Je třeba mít naspořenu určitou částku, mít dostatečnou výši příjmů a úvěr zajistit.© 2013 Rychlá-půjčka-bez-potvrzení-příjmu.cz, všechna práva vyhrazena.

Webové stránky jsou pouze informativního charakteru.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.