Důležité: Informace na této webové stránce nemusí být aktuální a nemusí proto být v souladu se současnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Vznik a funkce registru dlužníků SOLUS

Půjčky na směnku ihned

16-7-2014

SOLUS, neboli Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům je zájmové sdružení právnických osob, které si klade za cíl přispívat k prevenci předlužování klientů, regulovat jejich počet, zvyšovat vymahatelnost stávajících dluhů po splatnosti a snižovat potenciální finanční ztráty členů sdružení. Prostřednictvím tohoto registru zjistíte míru své zadluženosti, a zda nejste v prodlení se splátkami.

Výpis z registru můžete využít k žádosti o hypotéku či jiného úvěru. Sdružení SOLUS vzniklo v roce 1999 a sdružuje nebankovní finanční instituce, banky, telekomunikační operátory, distributory energií a další společnosti. V tomto registru jsou informace nejen o nebonitních fyzických osobách, ale i podnikajících osobách s IČ.Jak získat výpis z registru SOLUS?

Nejprve podejte na elektronickém či písemném formuláři žádost o vygenerování unikátního kódu. Unikátní kód si můžete nechat zaslat prostřednictvím SMS zprávy nebo poštou na dobírku. K žádosti je nutné přiložit úředně ověřený podpis. Vyhotovení papírového výpisu trvá asi 14 dní.

Registr FO a IČ

Sdružení SOLUS spravuje dva negativní registry – Registr IČ, v němž jsou evidovány záznamy o podnikajících fyzických osobách a právnických osobách, a Registr FO, do něhož jsou zařazovány fyzické osoby (spotřebitelé). V tomto registru se shromažďují pouze negativní informace o klientech, kteří se vyhýbají plnění smluvních závazků nebo nezvládají splácet finanční závazky u některého z členů sdružení.

Pozitivní registr

SOLUS není jen o shromažďování negativních informací o klientovi, ale i těch pozitivních. Pokud řádně plníte své stávající závazky vůči členům sdružení SOLUS, získáte snadněji další služby (např. úvěr) od členské společnosti.

Registr třetích stran

Členské společnosti sdružení si také mohou navzájem vyměňovat informace o nekorektním či podvodném jednání třetích stran (zprostředkovatelů, dealerů a dalších), se kterými spolupracují.

© 2013 Rychlá-půjčka-bez-potvrzení-příjmu.cz, všechna práva vyhrazena.

Webové stránky jsou pouze informativního charakteru.
Provozovatel webu není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu § 3 zák. č. 257/2016 Sb.